Zakres działalności
W zakresie działalności kancelarii świadczę kompleksowe usługi prawne dla klientów indywidualnych jak i podmiotów zorganizowanych, z reprezentacją klienta przed sądami i instytucjami, w tym ds.: udzielam porad prawnych, przygotowuję pisma procesowe i projekty umów, regulaminów i statutów oraz opinie prawne i interpretacje przepisów prawa. Ponadto reprezentuję strony w postępowaniu przed sądami powszechnymi i administracyjnymi, przed organami ścigania, egzekucyjnymi i organami administracyjnymi państwa.
Specjalizuję się przede wszystkim w prawie: karnym, cywilnym, rodzinnym, odszkodowaniach i prawie pracy.
Ze względu na doświadczenie zawodowe zdobyte przed otwarciem kancelarii adwokackiej oraz w czasie jej prowadzenia, jestem w stanie pomóc również w innych niż wymienione powyżej dziedzinach prawa, proszę zapytać.
Pomocy prawnej udzielam z zachowaniem zasad etyki adwokackiej, w tym przede wszystkim z zachowaniem tajemnicy adwokackiej.
Honorarium
Wysokość wynagrodzenia jest ustalana z klientem indywidualnie i uzależniona od stopnia skomplikowania sprawy.
Najczęściej stosowane w mojej kancelarii systemy wynagrodzeń:
- Wynagrodzenie ryczałtowe za całą sprawę lub wynagrodzenie ryczałtowe za poradę, usługę lub pismo,
- Wynagrodzenie uzależnione od ilości rozpraw/posiedzeń/terminów w danej sprawie,
- Wynagrodzenie liczone wg stawki godzinowej powiększonej o stawkę VAT w wysokości 23% (dotyczy przede wszystkim podmiotów gospodarczych),
- System mieszany – ryczałt za sprawę (jak w pkt. 1) i stawka za każde kolejne posiedzenie/rozprawę/termin (jak w pkt. 2)
Minimalną wysokość wynagrodzenia w kwotach netto (tj. bez podatku VAT) dla konkretnych rodzajów spraw określa Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie opłat za czynności adwokackie z dnia 22 października 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 1800).